25% korting op alle Tegels!
Verzendkosten tegels: €65,00 (Excl. btw)
LAPY banner luxury bathroom

Wat kost een badkamer betegelen? Prijzen per m² en rekenvoorbeeld

Wat kost een badkamer betegelen? Prijzen per m² en rekenvoorbeeld

Kort antwoord: de kosten van een badkamer betegelen bestaan uit drie delen: de tegels zelf (indicatief €20 tot €100 per m² of meer), materialen zoals lijm, voegmiddel en kitten (ongeveer €8 tot €15 per m²), en het arbeidsloon van een tegelzetter (indicatief €45 tot €75 per m²). Voor een gemiddelde badkamer van 6 m² vloer en 20 m² wand kom je indicatief inclusief tegelzetter uit op ongeveer €2.500 tot €5.000, exclusief sanitair en sloopwerk.

Wie een nieuwe badkamer plant, wil vooraf weten waar hij financieel aan toe is. De totale prijs hangt af van het tegelformaat, de kwaliteit van de tegels, de staat van de ondergrond en of je zelf tegelt of een vakman inhuurt. Hieronder zetten we alle kosten op een rij.

1. Kosten van de tegels per m²

SegmentIndicatieve prijs per m²Voorbeelden
Budget en outlet€20 tot €35Effen tegels, restpartijen, outletcollecties
Middensegment€35 tot €65Porselein in beton-, marmer- of natuursteenlook
Premium€65 tot €100+Grote formaten, designcollecties, A-merken
Mozaïek en decorsVaak €60+Voor accenten en nissen

Dit zijn indicatieve marktprijzen en geen vaste prijzen van Lapy. De actuele prijs per m² staat bij elke tegel in onze webshop.

Bespaartip: vergelijk tegelprijzen per m² en bekijk onze actuele aanbiedingen en onze prijsbelofte.

2. Kosten van materialen

MateriaalIndicatieve kosten
Tegellijm€3 tot €8 per m²
Voegmiddel€1 tot €3 per m² (epoxyvoeg duurder)
Waterdichting (kit en afdichtingsmiddel voor de douche)€5 tot €10 per m² douchezone
Profielen, kit, tegelkruisjes en egalisatieclips€50 tot €150 per badkamer

Lees welke lijm je nodig hebt in Tegellijm kiezen. Bekijk ons aanbod tegellijm en voegmiddel.

3. Kosten van een tegelzetter per m²

WerkzaamheidIndicatief tarief
Vloertegels leggen€45 tot €65 per m²
Wandtegels zetten€50 tot €75 per m²
Grote formaten (60×120 cm en groter)€10 tot €25 per m² toeslag
Mozaïek of visgraatpatroon€15 tot €35 per m² toeslag
Oude tegels verwijderen€15 tot €30 per m²
Wanden of vloer egaliseren€10 tot €25 per m²

Tarieven verschillen per regio en per tegelzetter. Vraag altijd minimaal twee offertes aan en vraag of materialen, afvoer van afval en btw zijn inbegrepen.

Rekenvoorbeeld: badkamer van 2 bij 3 meter

Een badkamer van 2 × 3 meter, 2,6 meter hoog, met tegels in het middensegment. Na aftrek van de deur en de wand achter het badmeubel blijft er ongeveer 20 m² wand over om te betegelen.

PostBerekeningKosten
Vloertegels6 m² + 10% = 6,6 m² × €45€297
Wandtegels20 m² + 10% = 22 m² × €40€880
Materialen26 m² × €12€312
Tegelzetter vloer6 m² × €55€330
Tegelzetter wand20 m² × €60€1.200
Totaal (indicatief)€3.019

Zonder tegelzetter, als je zelf tegelt, kom je in dit voorbeeld uit op ongeveer €1.500. Reken op extra kosten als de oude tegels eraf moeten of de ondergrond niet vlak is.

Wat bepaalt de prijs?

  • Tegelformaat: grote tegels zijn per m² vaak duurder en zwaarder om te leggen, maar hebben minder voegen. Lees ook Tegels voor een kleine badkamer.
  • Legpatroon: visgraat, diagonaal en mozaïek kosten meer tijd en meer snijverlies.
  • Ondergrond: oude tegels verwijderen, egaliseren of nieuwe wanden plaatsen tellen flink op.
  • Hoeveel je betegelt: tot aan het plafond of alleen tot halve hoogte scheelt al snel 30 tot 40% aan wandtegels.
  • Afwerking: nissen, profielen en een inloopdouche met douchegoot vragen extra werk.

5 tips om te besparen

  1. Betegel de wand tot halve hoogte en werk de rest af met vochtbestendige verf.
  2. Kies outlettegels of restpartijen: vaak een lagere prijs voor goede kwaliteit.
  3. Kies een standaardformaat zoals 60×60 of 30×60 cm in plaats van extra grote platen.
  4. Doe het sloopwerk zelf en laat alleen het tegelen door een vakman doen.
  5. Bereken precies hoeveel je nodig hebt. Lees Hoeveel tegels heb ik nodig?

Vraag advies op maat

Wil je weten wat jouw badkamer gaat kosten? Neem de maten mee naar onze showroom aan de Bouwerij 87 in Amstelveen. Onze adviseurs maken een overzicht van de tegels en materialen die je nodig hebt, passend bij je budget. Plan een afspraak, we zijn ook op zondag open van 12:00 tot 17:00 uur. Meer ideeën vind je op Badkamertegels kopen.

Veelgestelde vragen

Wat kost een tegelzetter per m²?

Indicatief tussen €45 en €75 per m², afhankelijk van vloer of wand, het tegelformaat en het legpatroon. Grote formaten en mozaïek kosten meer.

Wat kosten badkamertegels per m²?

Van ongeveer €20 per m² voor budget- en outlettegels tot €100 per m² of meer voor premium en grote formaten.

Wat kost het om een kleine badkamer te betegelen?

Voor een badkamer van ongeveer 4 m² vloer en 15 m² wand kom je inclusief tegelzetter indicatief uit op €2.000 tot €3.500, exclusief sanitair en sloopwerk.

Is zelf tegelen goedkoper?

Ja, je bespaart het arbeidsloon, vaak de helft van de totale kosten. Grote tegels en douchezones vragen wel ervaring; bij fouten kunnen de kosten juist oplopen.

Hoe lang duurt het betegelen van een badkamer?

Een tegelzetter heeft voor een gemiddelde badkamer indicatief 3 tot 5 werkdagen nodig, exclusief sloopwerk en droogtijden.

Klaar om te kiezen? Bekijk het volledige aanbod Tegels bij LAPY.

Bekijk Tegels
Geef een reactie

Winkelwagen

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Verder winkelen
WhatsApp Boek een afspraak
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA. Het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.